- Viestejä
- 2 037
Hienoa koripalloviihdettä voitti kuka nyt voitti. Denver tuli aivan tappajan kiilto silmissä ja tuoreen oloisena. Jokeri oli kentän ylivoimainen hahmo aivan loppuminuuteille saakka. Vaikea tälle on mitään voida hyökkäyspäässä silloin kun peli kulkee. Se loppuvaiheen "kääntökolmonen" oli epätodellinen. Denver tätä peliä vei kunnes lopussa OKC tuli väkisin rinnalle ja ohi vaikka oli jossain vaiheessa jo 12(?) pistettä perässä. Aika iso kunnia menee Dortille joka viimein sai kolmosensa kuntoon ja pussitti kolme kolmosta peräjälkeen jolloin kaula saatiin kiinni. Klousauksessa oli paluu takaisin aiempaan vaikka Caruso laitettiin aivan lopussa kentälle. Caruso sai taas kovat minuutit ja on kyllä aina mies paikallaan samalla duracell-meiningillä. Täytyy katsoa loppu uudelleen kun tuoreeltaan sekavat tunnelmat ja viimeinen 5 minuuttia tuli lähinnä purtua kynsiä. Tuoreeltaan tuntuu siltä että SGA oli kuitenkin se jolla sitten hermo piti ja homman ratkaisi ja JDubkin nousi loppua kohden vaikka välillä olikin hermostunutta tekemistä. Pitkä pää oli Jokerin kanssa kusessa koko ajan nyt kun tämä laittoi kolmosiakin sisään.
Yhtään ei tiedä mitä jatkossa tulee. Seitsemän pelin sarjalta tuntuu. Voitti kumpi tahansa mahdollisuudet on nyt päätyyn asti koska Tatumin loukin jälkeen tuskin Celtics enää nousee ja Cavs päätyi jo lauluun.
Yhtään ei tiedä mitä jatkossa tulee. Seitsemän pelin sarjalta tuntuu. Voitti kumpi tahansa mahdollisuudet on nyt päätyyn asti koska Tatumin loukin jälkeen tuskin Celtics enää nousee ja Cavs päätyi jo lauluun.