Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Basically this dumb team paid Wade $39 million and Rondo $17 million for one year of barely making the playoffs.
Vitalstatistix sanoi:Jos Bulls olisi tiennyt jo kesällä, että lopulta Wade lähtee melkein koko palkkansa kanssa pelaamatta peliäkään, Rondoa ei varmaan olisi päästetty menemään?
Vitalstatistix sanoi:Bulls siis maksoi 15 miltsiä joukkuehengen ja pelitavan rakentamisen mahdollisuudesta? Onhan se raju hinta, mutta voi pidemmän päälle osoittautua ihan viisaaksikin siirroksi.
Vitalstatistix sanoi:Kyllä tankkaavaankin joukueeseen yksi veteraani sopisi ohjaamaan, auttamaan ja antamaan esimerkkiä kovasti kokemattomalle ja nuorelle joukkueelle. Rondohan olisi ollut siihen ihanteellinen pelaaja kun tunnettiin sellaiseksi ja haaveilee kai valmentajan hommista anyway. Robin Lopez on käsittääkseni ihan joviaali tyyppi, mutta ei ilmeisesti ihan tuollainen isähahmo.
Eli en ajatellut niinkään pelillistä panosta, vaan tuota nuorten opastajan roolia.
Ilmeisesti olen lukennut vääriä artikkeleita / kuunnellut vääriä podcasteja?shaqtin a fool sanoi:Nyt olet kyllä ymmärtänyt Rajon Rondon "vähän" väärin.. Kyseessähän on oikein klassinen valmentajalle kiukuttelija ja kaikkea muuta kuin helppo persoona. Ei ehkä paras mentor-pelaaja joukkueeseen, joka tulee häviämään valtaosan peleistään.
Vitalstatistix sanoi:Ilmeisesti olen lukennut vääriä artikkeleita / kuunnellut vääriä podcasteja?
Mulle tuli mieleen vain nää kohtuu viimeaikaiset jutut, että osallistui toissakesänä Bullsin palkattua heti kesäliigaan (ja sen treeneihin rookieieden kanssa) tutustuakseen nuoriin pelaajiin, puolusti näitä kun Wade ja Butler konahteli viime kaudella, ja että on kiinnostunut valmentajan hommista jne.
Ehkä tää on sitten uudempi puoli Rondosta - tai toinen puoli?
Realisti sanoi:Itsellä ollut monta vuotta League Pass, enkä keksi yhtään huonoa asiaa.. Ehkä, jos hakemalla hakee, niin harmittaa kun tuotannon (selostajat yms) taso tippuu jos peli ei ole Espn, Tnt, Abc lähetys.
Mutta for the record, taso on silloinkin about mtv3en tasoa..
Eli hinta taitaa nyt olla 200€, johon kuuluu siis kaikkien joukkueiden kaikki pelit (myös playoffs), suorana tai jälkikäteen..
Ruutu+ on kait 10€/kk jolla saa siis yhden tai kaksi NBA peliä per viikko, ei välttämättä juuri niitä mitä haluaisit katsoa..
shaqtin a fool sanoi:Laurilla on nyt selkä huonona. Jääköhän pre-seasonin ekat pelit väliin?