Koripallo.com

Elisa Viihde & koristelevisiointi

Viestejä
1 585
Odotetaan vaan kun finaalien ratkaisevan pelin jatkoajalla pamahtaa näyttöön eSports-pelaajien haastatteluja... Vähän panostusta Elisa hei...
 
Viestejä
1 585
Siellä on eroa enää 8 pinnaa, olisi ihan mukava nähdä viimeiset 2 minuuttia, mutta ei taida Elisan pojilta onnistua
 
Viestejä
1 585
Tietääkö joku, voiko tuonne Elisalle laittaa minkäänlaista palautetta? Itse en mitään löydä, mutta mieli todellakin tekisi saada vähän avata asioita heillekin. Vai voiko mitenkään?
 
Viestejä
591
Ja nyt on Ukissakin ongelmia kuvayhteydessä. Kova sunnuntainakki jollain ilmeisesti kun ei oikein suju.
 
Viestejä
2 326
Tietääkö joku, voiko tuonne Elisalle laittaa minkäänlaista palautetta? Itse en mitään löydä, mutta mieli todellakin tekisi saada vähän avata asioita heillekin. Vai voiko mitenkään?
Twitterissä voi ainakin antaa palautetta. Joskus joku jopa vastannut.
 
Viestejä
6 735
Tietääkö joku, voiko tuonne Elisalle laittaa minkäänlaista palautetta? Itse en mitään löydä, mutta mieli todellakin tekisi saada vähän avata asioita heillekin. Vai voiko mitenkään?

Facebookissa vaan viestiä, vastaavat tunnin-parin viiveellä. Ja jos sanottavaa on, niin kannattaa laittaa sitä viestiä Elisalle suoraan. Tuskinpa he täältä palautetta lukevat :)

Uki-matsissa tänään lähetys ok, mutta mustaa ruutua pukkaa sekunnin-parin ajaksi muutama minuutin välein. Kaikissa matseissa tätä ei tapahdu.
 
Viestejä
643
Facebookissa vaan viestiä, vastaavat tunnin-parin viiveellä. Ja jos sanottavaa on, niin kannattaa laittaa sitä viestiä Elisalle suoraan. Tuskinpa he täältä palautetta lukevat :)
Paitsi, että lukevat. Kirjautuivat jopa kp.comiin kommentoidakseen. Mutta silti palaute kumpaankin tuuttiin. Sillä, kaikesta lievekuonasta huolimatta tämä on kohtuullisen katsojakeskeinen foorumi ja samanaikainen pätkiminen toisaalla mutta virheettömyys toisaalla paljastuu meille käyttäjille vain tätä kautta (ja kaverien kesken jutellessa). No joo, joku sit heittää twitterit ja muut mutta...
Kuten olen aiemmin kijoittanut, joku kutina on, että streamin jakotapa ei ole kovin tasainen ja maantieteellisesti toisiaan lähelle sattuu vuorotellen huonoja lähetyksiä. Nämä eivät selity katsojien laitteistoilla vaikka niihin teleoperaattori mielellään vetoavat.
 
Viestejä
643
Tällä kaudella? Muistan kyllä, että täällä oli aikoinaan alkukauden aikana Elisan/Fanseatin kaveri vastaamassa pariin kommenttiin, mutta siitä on kyllä jo vuosi-pari aikaa.
Totta! AIkanaan kommentoi. Muistelin nimimerkin viitanneen Elisaan mutta oli Fanseat-aikaa. Saattaa olla nimimerkkikin muutettu tai poistettu.
Tarkoitus oli lähinnä toivoa, ettei tänne jätettäisi mainitsematta vaikka Elisalle sanottaisiinkin.
 
Viestejä
6 735
Tämän päivän Korismaanantai-lähetys näkyi taas täysin virheettömästi eikä tullut ainuttakaan sekunnin-kaksi kestävää mustaa ruutua joita tuli esim. eilen Uudenkaupungin matsissa muutaman minuutin välein. Tarkoittanee siis sitä, että Korismaanantai-lähetykset tulevat paremmilla piuhoilla kuin "normaalit" matsit esim. Ukista.
 
Viimeksi muokattu:
Viestejä
560
Tämän päivän Korismaanantai-lähetys näkyi taas täysin virheettömästi eikä tullut ainuttakaan sekunnin-kaksi kestävää mustaa ruutua joita tuli esim. eilen Uudenkaupungin matsissa muutaman minuutin välein. Tarkoittanee siis sitä, että eri Korismaanantai-lähetykset tulevat paremmilla piuhoilla kuin "normaalit" matsit esim. Ukista.
Minun virityksillä pätkii, jos kattelen läppärin kautta. Tabletti ja androidin kautta pelittää aina, syitä en ole selvittänyt.
 
Viestejä
19 597
Mullakin pelitti läppärin kautta taas tänään moitteettomasti.

Ihmeellisiä on herran tiet.....
 
Viestejä
2 528
Esittelin työkavereille ylpeänä näitä Korisliigan uusia top-koosteita. "Missä suomalaiset pelaajat?" oli heidän kommenttinsa. Selitä siinä sitten, että nää on dongeista ja plogeista, suomalaiset ei ole niissä hyviä.
 
Viestejä
220
Kyllä taas valitettavasti pätki KTP-Kataja-ottelun aikana koko ajan. Parempi kuitenkin kuin aiemmin, ei tarvinnut uudelleen buutata. Kuin olisi katsonut hidastettua filmiä. Heittokello ei toiminut myöskään.
 
Viestejä
5 655
Taas koko viikonloppu tulee Sport1-kanavalta näitä energiajuomia juovien tietokonesohelluksia. Kai noitakin jotkut katsoo, itse lopetin pelaamisenkin jo 15-vuotiaana.

Ja älkää loukkaantuko, ei ole rikos noita pelata. Kunhan muistatte ottaa energiajuomaa tarpeeksi. :)
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös