- Viestejä
- 3 646
Loputkin tulee kohta , ja muutama muukin maukas jytkyMillon alkaa loput jenkit jysähdellä vanhaan kotikaupunkiin:d.
Loputkin tulee kohta , ja muutama muukin maukas jytkyMillon alkaa loput jenkit jysähdellä vanhaan kotikaupunkiin:d.
Vai onko ollut vastustajia ollenkaa vastassaPäätöskausi 20-21 pelasivat vaan 5 ottelua joissa teki pisteet 51, 73, 92, 90 ja 21. Ihan älyttömät pisteet varsinkin kun yksin tehnyt 92 ja 90 pistettä. Tuli mieleen että onko sit miten paska puolustus ollu vastassa kun tollaisia pisteitä tehny
Jytky nimenomaan, ja lisää jytkyjä paukkuu kohtapuoliin!Tää pointti on ainaki aika jytky. Toki syracusesta korisliigaan voisi johonki ongelmaan viitata? Päävika jne
ISeuraavaksi sitten pomppukone, joka donkkailee nuo namupassit sisään.
Kyllä sieltä vielä kotimainenkin (ainakin yksi) on tuloillaan, ainakin on verkot vesillä ja syötti narussaKatajan kotimainen osasto taitaa olla sit Purmosen sopparin jälkeen valmis
Voidaan, ja paljon eri optioita. Ootellaan, mitä seuraavaks jysähtää, kunnon mörkö ainakin!Kotkasta tuli hyvä takuri, Timonen. Aloitti viime kaudella lähes kaikki pelit ja pelasi yli 28min. Kehityskäyrä selvästi ylös.
Nyt toiseksi takuriksi vähän lyhyempi Jenkki.
Voidaanko pitää kentällä samaan aikaa?
Seppä Ilmarinen? Vanha sammontakoja?Tulossa on kuulkaa sellanen seppä, ettei oo ennen näillä main nähtykään![]()
Summat kohdillaan, Sibanden ajoista opittu, eikä halvalla lähdeKyllä varmaan ihan kova seppä. Viime kauden Bisons takuri Symir Torrence:lla kokemusta Syracusasta 2 kauden ajan (3. Ja 4. Yliopistovuosi) mutta tehoiltaan ei päässyt samoihin mitä ko. Kaveri.
Toivottavasti Buyout summa on hyvä koska jos pää on terve niin tämä kaveri voidaan ostaa ulos sopimuksesta jopa todennäköisesti.
Voidaan, ja paljon eri optioita. Ootellaan, mitä seuraavaks jysähtää, kunnon mörkö ainakin!
MolemmatHulk vaiko vaan Shrek ?
Kylläpä vaanOlikos tämä Jaska Carlos nyt se kaveri, jota agentti oli ihan itse tarjonnut Katajaan, mutta vain ehdolla että sopparissa pitää olla buy-out?
Arvontakorista Karloksen Jaska ja kuumin jytky Henttonen vielä tuloillaan. Kannattaako kautta edes pelata kun mestari jo varma...Kyllä sieltä vielä kotimainenkin (ainakin yksi) on tuloillaan, ainakin on verkot vesillä ja syötti narussaEikä unoheta tumbaa, joka toki toipumassa vielä!
Kovalta kaverilta näyttää, loskan ja pimeyden kesto nähdään loppuvuonna.Arvontakorista Karloksen Jaska ja kuumin jytky Henttonen vielä tuloillaan. Kannattaako kautta edes pelata kun mestari jo varma...