Vs: Koripallo.com NBA Fantasy League 2012-2013
Kotti kyllä tehnyt sen ihan itse haalimalla jengin täyteen loukkaantuneita. :
Cmon bruhh! Se on totta. King James aukaisee kaupan jälleen. Kotin huonon tuurin ja HOMORITAREIDEN hyvän vireen ansiosta pudotuspeliväännöt tuntuvat jälleen realistiselta skenaariolta, joten keeperin metsästys on lopetettu toistaiseksi. Katsaus joukkueen tilanteeseen:
PG:
George Hill (SG): Hill on ailahdellut huomattavalla tavalla viime aikoina, mutta pitää edelleen tasonsa +85 jannuna. Danny Grangerin pikapuoliin tapahtuva paluu ei sinällään huoleta, vaan Hill antanee myös jatkossa varmaa +80 tehoilua ajoittaisilla isommilla peleillä.
Brandon Knight (SG): Toinen ailahtelija. Harmillisesti Brandonin taso ailahtelee aika isollakin haitarilla tällä hetkellä. Pidin jossain välissä jo lähes 90 arvossa, mutta 80 on lähempänä totuutta.
Jamal Crawford (SG): Ailahtelevien pointtien hattutempun täydentää Jammu Crawford, joka ilokseni on pelannut lähempänä 80 tasoa kuin 70, johon suuntaan pelkäsin hänen käyränsä olevan menossa.
Mario Chalmers: Hei me ailahdellaan part IV. Chalmers tykittää kaikkea +100 ja 20 fapon välillä. Hieno mies.
On The Block: Yksi PG-SG komboista lienee saatavilla, vaihdossa tasaisempaa pointtia tai osana isompaa kauppaa.
SG:
Paul George (SF): Last 30 116+, ei tarvitse muuta sanoa.
Ben Gordon: Nostettiin suotuisan otteluohjelman takia, pääsee kentälle kahdesti tällä viikolla.
SF:
Paul Pierce (SG): Rajon Rondon loukkaantuminen lienee Piercen arvon kannalta jättipotti, heti +140 ja triplatupla pelissä ilman Rondoa. Ainoa uhka on se, että Pierce treidataan tulevien viikkojen aikana, jolloin arvo ei ainakaan nousussa ole.
Rudy Gay: Gay on ollut pettymys viime viikkoina, ja jo 100 pisteen paikkeilla ollut arvo on pudonnut lähemmäs 90. Myös Gay on treidispekulaatioissa mukana ollut nimi, ja hänen kohdallaan maisemanvaihdos olisi luultavimmin plussaa.
Ersan Ilyasova (PF): Last 7 128.4, Last 15 94.2... Terskan is back! Keeper jne. Ei myynnissä "mistään hinnasta", ellei sitten joku halua saletista keeperistä maksaa +100 hintaa. Choice is yours.
Trevor Ariza (SG): Lähellä waivereita, mutta potentiaalia helposti 70 jannuksi, joten emme ulosta tässä vaiheessa.
On The Block: Pierce ainakin toistaiseksi untouchable, samoin Gay. Tilanne voi muuttua loppusijoituspaikan mukaan. Terskan untouchable, ellet esitä kummisetämäistä tarjousta, josta en voi kieltäytyä.
PF:
Kevin Love* (C): Joukkueen ykkössentteri ja ykkösiso on sivussa vähintään maaliskuun puoleen väliin, todennäköisesti huhtikuulle. Ei muuta sanottavaa.
Blake Griffin: I <3 fuck Griffen. Griffin on äitynyt Clippersien esitysten heikentyessä henkilökohtaisella tasolla huikeaan iskuun. Arvo pyöri ostaessani miestä 95 paikkeilla, mutta nyt vähintään 10 paunaa ylempänä. On silti edelleen saatavilla, ja kattohan Blakella menee jossain paljon korkeammalla. Toki oikeaa pelaajaa vastaan saattaa lähteä hieman halvemmallakin.
David West: Danny Grangerin paluu leikannee Westin arvosta muutaman pojon, mutta hyvin luotettava sotaratsu kyseessä. Meat and potatoes, jota jokainen menestyvä fantasyjengi tarvitsee.
Andre Drummond (C): Dre parantaa peliään koko ajan, mutta on edelleen lyhyessä talutusnuorassa. Voi olla merkittävä tekijä pudotuspelipaikasta taistelussa ja pleijarimenestyksessä, tai sitten naula arkussa... Nähtäväksi jää, joka tapauksessa joukkueen toiseksi eniten Untouchable.
C:
Nene (C): Hieman on nafti tämä sentteriosasto, ja aito sentteri kelpaisi kyllä jengiin oikein hyvin. Nene on omasta puolestaan tehnyt hyvää työtä ja pysynyt kunnossa. Wizards pelaa tällä hetkellä hyvää korista, joten Nenen tilanne on turvallinen. Arvo on asettunut 75 pisteeseen upside potentiaalilla.
On The Block: Nene, Griffin.
Depth Chart:
PG: Hill, Knight, Crawford, Chalmers
SG: George, Gordon / Pierce, Hill, Knight, Crawford, Ariza
SF: Pierce, Gay, Ilyasova / George, Ariza
PF: Griffin, West, Drummond / Ilyasova, Nene, Love*
C: Nene / Drummond, Love*
Team Needs: Tasaisen solid PG. Sentteri.