Turha toivo. Kyseistä valmentajaa ei tunnu puolustaminen kiinnostavan, niin miksi pelaajiakaan kiinnostaisi?`Toivoisin näkevän valmentajalta edes hiukan puhetta kovaäänisempää palautetta, jos ja kun pelaajat vetää ohi pelisuunnitelman.
Tai kun eivät palaa puolustukseen mahdollisimman nopeasti.
Tai kun liikkuvat kentällä kuin kädet olisivat taskussa, todella flekmaattisen näköisenä (Hart) ja innostutaan lähinnä hyökkäyksessä kun saa pallon.
Tai kun muuten yleisesti vedetään vihkoon.
Tai kun muuten vaan pitäisi herätellä pelaajia.
EIpä ole hetkeen kuulunut. Syytä olisi kyllä ollut.
Tuskin ainakaan Manskarilla, koska Kouvot ei pysty kilpailemaan taloudellisesti sarjan ns. suurseurojen kanssa.Näinköhän enää koskaan pääsee kokemaan välierähuumaa Manskarilla?
JyLe näköjään ollut Zalgiriksen matsia katsomassa Hannon kanssa. Onko Kouvojen paita päällä peräti Erikoista sinänsä kyllä että saikulla lähtee sitten matkustamaan, mutta niinhän ne kansanedustajatkin tekevät toki.
Auttaa varmasti terveyteen, kun pääsee välillä Suomesta pois
JyLe näköjään ollut Zalgiriksen matsia katsomassa Hannon kanssa. Onko Kouvojen paita päällä peräti Erikoista sinänsä kyllä että saikulla lähtee sitten matkustamaan, mutta niinhän ne kansanedustajatkin tekevät toki.
Tietämättä mikä Jyriä vaivaa, niin toivon että tämä on positiivinen signaali ja tarkoittaa sitä, että paluu penkille olisi lähellä. Kouvot on paljon mielikuvituksemattomampi joukkue ilman häntä.
Ja tosiaan, sairausloman aikana matkustaminen ei välttämättä ole kiellettyä, mutta kategorisesti sallittuja ne eivät ole. Kaikki riippuu tosiaan siitä poissaolon syystä, joka ei ole meille ilmoitettu.