Eiköhän Turja tiennyt tuonkin joulutauon pituuden useampi kk sitten.Ihmetytti Turjan kommentti ennen peliä, että lyhyeksi jäi joululoma. Mitä ihmettä? Edellinen peli oli 21.12 ja painotti että vielä vieraspeli. Olihan tossa nyt viikon tauko peleistä.
Yritti lämmittelyssä mutta totesi ettei ole pelikuntoinenMikä Curtisin tilanne? Oliko vaan penkitetty vai jotain vaivaa?
Samaa tuomarivalitusta näytti kotijoukkuekin tekevän. Eiköhän se kuulukin korispeliin antaa tuomaristolle painetta. Tosin valitus tänään oli usein aiheellistakin. Tuomaristolla ei ollut paras päivä.Kertoo aika paljon Kobrien tilanteesta jos puolet joukkueesta valittaa tuomareille kokoajan+huutelee kotiyleisölle. Ei voi muuta sanoa kun bussi käyntiin ja kohti divaria.
Edellisestä varoituksesta ei ollut kulunut edes 24h, joten tästä provosta @Sonni viikon huilille.Kertoo aika paljon Kobrien tilanteesta jos puolet joukkueesta valittaa tuomareille kokoajan+huutelee kotiyleisölle. Ei voi muuta sanoa kun bussi käyntiin ja kohti divaria.
Kyllä on heitetty jo säkillinen pyyhkeitä kehään tämän liigaretken osalta."Lapualle saapuu tänään sarjan ylivoimaisesti paras joukkue Helsinki Seagulls. Laitetaan kampoihin se mitä pystytään."
Tsemppiä vaan pelaajille peliin kun valmentajan asenne on tämä. Ei helvetti.
Oujeah, Kobrat yllättääNyt kobrilla on erinomainen tilaisuus tehdä historiaa. Seagullit saapuu takki auki pohojanmaalle. Oujeah
Ei. Ei kestettyEka puolisko kestetty, kun osumatarkkuus oli nyt kohtalainen ja vastustajalla pinna kireällä. Lehtoranta pelaa kauden parasta peliään. Kestettäisiinkö toinen puolisko edes kerran tällä kaudella?