Koripallo.com

Puolivälierä 2025: Vilpas - Korihait

Ottelusarjan voittaja?

  • Vilpas

    Ääniä: 13 54,2%
  • Korihait

    Ääniä: 11 45,8%

  • Äänestäjiä
    24
  • Poll closed .
Viestejä
319
Tarkoituksella kyllä. Eipä siitä mitään haittaa ole, kun molemmille joukkueille sama. Luo hyvää fiilistä pelaajillekin.
Pakko nyt tähän väliin tokaista, ettei siitä mitään haittaa ole, mutta aika raskasta kuunneltavaa. Korisliiga ei ole NBA, eikä ikinä tule olemaan sitä. Kiitos Salolle & Salon faneille hienosta sarjasta. Nyt etiäppäin ja ensikaudella tavataan jälleen!
 
Viestejä
2 719
Parempi voitti ja siitä onnittelut saloon. Tiukassa paikassa kävi nyt niin, että se oli haipelaajien pääkoppa joka ei kestänyt painetta. Toinen puoliaika oli tämän ottelusarjan huonointa pelaamista ja lopputulos näkyi sitten summerin soidessa taululla. Haaja ei yhä edelleenkään kuulu näihin peleihin. Toivottavasti Clarkin nilkka kestää vielä pelejä ja pystytte haastamaan lokit.
Tais myös olla Vilppaan paras puolikas(20min), etenkin puolustuksellisesti. Josta etenkin Nyman pääsi käyttämään ja näyttämään vahvuuttaan, eli siirtymähyökkäykset lujaa kohti rimaa.
Samalla tais olla ensimmäiset Paynen pick'n-roll talkoot tälle kaudelle? Joitain häivähdyksiä ja yksittäisiä suonenvetoja lukuunottamatta :)

Kiitos teille. Faneille ja joukkueelle! Oli kyllä tapahtumarikas ja ailahtelavainen sarja.
Ihan ei riitä tuo 7 miehen vahvuus pitkissä sarjoissa.
Tsemppiä kesään ja Bojanin johdolla kohti ensi kautta. Vaikka Bojan jakaa mielipiteitä (kotifanit vs. vierasfanit, kuten niin moni kovanluokan pelaaja ennen ja nyt ja tulevaisuudessakin ;) ) niin pakko sanoa et kova on toi ukko kun pelataan kovia pelejä!

Lokkien haastoon jep. Ja mä uskon et on matchuppina huomattavasti "kivempi" Vilppaalle, mitä Korihait oli. Haaste on iso, ellei valtava. Ei kuitenkaan mahdoton! (Clarkilla tai ilman)
 
Viestejä
48
Tarkoituksella kyllä. Eipä siitä mitään haittaa ole, kun molemmille joukkueille sama. Luo hyvää fiilistä pelaajillekin.
Alkuperäinen kirjoitukseni oli lähinnä hämmästelyä, koska en vastaavaan ole törmännyt muualla Korisliigassa. Ja nimenomaan hyökkäävällä joukkueella ei ollut mitään vaikutusta musiikin soittoon.

Kiinnitin asiaan huomiota, koska minun mielestä musiikki soi liian pitkään. En tarkoita, että sen tulisi loppua välittömästi kun pallo on pelissä, mutta välillä pallo ehti päätyrajasta yli puolenkentän musiikin vielä soidessa. Vastaavasti sivu- tai päätyrajasta (en muista kumpi) pallo ehti mennä koriin musiikin vielä soidessa.

Salossa on tosi hyvä meininki ja ottelutapahtuma on kaikenkaikkiaan kehumisen arvoinen. Tämä on vain yleistä pohdintaa mielipiteistä, eikä ole tarkoitus luoda negatiivista kuvaa ottelutapahtumasta.

ps. Ehkä ensikaudella Salossakin hyödynnetään medianäyttöä vielä monipuolisemmin.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös