Vs: Seagulls – Karhu Keskiviikkona 1.10. klo 18.30 Helsingin Kisahallissa
Kausi avattu:
- voi jessus mikä lippusotku, ilm kuviteltiin että 400 ennakkoon lipun ostanutta on koko yleisö. Taustaryhmälle ei ilm oltu kerrottu että Suomessa korisbuumi ja nyt pelataan liigaa...oli kyllä farssi ???. Lipun hinta asiallinen 12€, mutta maksoi 15€ kun ei ollu antaa vaihtorahaa :

Yleisöä siis upeasti paikalla kuitenkin.
-Seagulls pirteä ekan jakson mutta 25p. Karhulla kertoo että hyökkäys peli oli kuin köntsät housuis olis pelattu.
-toiselle Sami sai jenkit hereille, ensin manganon upea show läheltä ja kaukaa (pakki päässä ei vakuuttanut 1vs1, mutta levyrit YES), sitten hortonin upeat kolkit. Giles...eka jakso hidas mutta kankea, toisella kankea mutta hidas, mutta otti jo roolin ja tärkeitä koreja.
-kotimaiset ilm jännitti niin ettei esim kovasti tsempannut kanervo ei saanut yhtään sisään.
-mole otti roolia, ratkaisukolkki pesään mutta sitten nuppi kärähti...taas
-Nikon rakentelu ei toiminut, bojan pompotteli eikä hyökkäystä saatu rullaamaan.
Mutta mutta, voitto kotiin ja peluutus erilaista ja selvästi Samin taktikoinnilla saatiin tila ja tehot pois kaverilta.....tästä eteenpäin hyvillä mielin.
Seagulls...omat kommentoikoot.