Ah se on muutettu!
Vs: U20 mj 2011
Ja Vanttajakin vihdoin liekeissä.
Ihmekös tuo!
Onneksi olkoon Italia-sopimuksesta!
Ja Vanttajakin vihdoin liekeissä.
Ihmekös tuo!
Onneksi olkoon Italia-sopimuksesta!
Tarkoitat ilmeisesti että onko suomea edustanut kahta 210 cm ja noin montaa yli kaksmetrist. Nimittäin tuon mittaisella porukalla ei pärjäisi edes vuoden nuorempia vastaa lähes jokaisella kovalle korismaalla on tuon mittaisia ja tuosta pidempiä pelaajia, itseasiassa suhteellisen lyhyt jokkue, kun ottaa huomioon sen että kuinka moni noista ns pitkistä pääsee "kunnon" minuuteille. Ja kyllä Suomea on edustanut useita vuosia tuon mittaiset jätkät ja aina siis aina on turpaa niin ettei tukka ole meinannut katsomossakaan pysyä päässä. Ja ennen kun joku tietämätön alkaa vertailemaan ja huutelemaan niin otan esimerkin, ehkäpä parhaimman. Suotamo J 209 cm Vanttaja J 209 cm Gerald JR 208 cm Heinonen P 208 cm.. Veikkaampa että Rayn kasetti ei kestä ja lupa on odottaa alkulohkoon jäämistä.PekLa sanoi:Onpas muuten kasassa joukkue joka ei taida hävitä senteissä kenellekään. Onko ennen ollut nuorten maajoukkueessa kahta 210 senttistä tai 7 pelaajaa yli 2 m?
Kansainvälisen kokoinen joukkue, jopa selvästi isompi kuin valtaosa U19 MM-kisojen joukkueista. Toivotaan menestystä.
RamsesI sanoi:Tarkoitat ilmeisesti että onko suomea edustanut kahta 210 cm ja noin montaa yli kaksmetrist. Nimittäin tuon mittaisella porukalla ei pärjäisi edes vuoden nuorempia vastaa lähes jokaisella kovalle korismaalla on tuon mittaisia ja tuosta pidempiä pelaajia, itseasiassa suhteellisen lyhyt jokkue, kun ottaa huomioon sen että kuinka moni noista ns pitkistä pääsee "kunnon" minuuteille. Ja kyllä Suomea on edustanut useita vuosia tuon mittaiset jätkät ja aina siis aina on turpaa niin ettei tukka ole meinannut katsomossakaan pysyä päässä. Ja ennen kun joku tietämätön alkaa vertailemaan ja huutelemaan niin otan esimerkin, ehkäpä parhaimman. Suotamo J 209 cm Vanttaja J 209 cm Gerald JR 208 cm Heinonen P 208 cm.. Veikkaampa että Rayn kasetti ei kestä ja lupa on odottaa alkulohkoon jäämistä.
Samaan kiinnitin huomiota ; kakkosten ja kolmosten yritysten määrään- 2p 11/23 ja 3p 13/36. No jos noin hyvin uppoaa niin mikäs siinä, saahan kaaren takaa aina sen pisteen enemmän. Toisaalta mitään uuttahan tämä ei ole, siis aika monella suomen junnumaajoukkueella ; niin tytöissä kuin pojissakin, kolmosten yrityksiä on lähes saman verran kuin kakkosia,usein kyllä jopa enemmän.gage sanoi:Hyvin alkoi kisat selkeällä voitolla Norjasta. Mikä parasta, liki joka mies pääsi minuuttien ja pisteiden makuun. Reiskalta ilmeisen etevää peluutusta? Erityisesti kolkit putosivat komeasti mutta kyllä niitä viljeltiinkin. Riittääkö jatkossa? Eiköhän korin altakin tarvittaessa saada tulosta aikaan ettei joka matsia tarvitse kolkeilla ratkoa.
Ah se on muutettu! sanoi:Olipa kutkuttava matsi!
Nikkarinen ja Kopio aivan mahtavat! Tekevät Salinit, jos tätä rataa jatkavat.
YO sanoi:Näitä matseja ei vissiin voi mistään katsoa livenä ?