Koripallo.com

Eteläinen V divisioona

penkinlämmittäjä

Vs: Eteläinen V divisioona

Rekolan miehet kaatuivat saappaat jalassa kapeasta penkistä huolimatta.
RU Kunnon miehet - Yökoripallo 40-88
 

Hyrrä

Vs: Eteläinen V divisioona

Öljylässä (Keilaniemi) pelattiin eilen Öljyn&Kaasun kauden ensimmäinen kotiottelu, joka oli samalla kauden päävastustajaa, PikkuPubia vastaan. Ö&K oli latautunut kauden pääkoitokseen erinomaisesti (mm. joukkueen ykköstykillä melkein maaliin asti mennyt sopaton syyskuu) ja jälki oli sen mukaista. Ottelu oli taputeltu viimeistään siinä vaiheessa, kun PP:n ainoa miehenmittainen kaveri loukkaantui. Lopullinen ero oli yli 30. Ö&K kiittää vastustajaa ja keventää samalla kaasujalkaa tähdäten vain ja ainoastaan tulevaan Savon eiku Hämeenlinnan vierailuun!
 
Viestejä
4
Vs: Eteläinen V divisioona


Hyrrä sanoi:
Öljylässä (Keilaniemi) pelattiin eilen Öljyn&Kaasun kauden ensimmäinen kotiottelu, joka oli samalla kauden päävastustajaa, PikkuPubia vastaan. Ö&K oli latautunut kauden pääkoitokseen erinomaisesti (mm. joukkueen ykköstykillä melkein maaliin asti mennyt sopaton syyskuu) ja jälki oli sen mukaista. Ottelu oli taputeltu viimeistään siinä vaiheessa, kun PP:n ainoa miehenmittainen kaveri loukkaantui. Lopullinen ero oli yli 30. Ö&K kiittää vastustajaa ja keventää samalla kaasujalkaa tähdäten vain ja ainoastaan tulevaan Savon eiku Hämeenlinnan vierailuun!

Onnea voitosta Vorttumille! Mutta miksi juuri PuB2 on teidän päävastustaja tällä kaudella?

-Laku
 

MAFIA

Tänne tulee näköjään harvakseltaan otteluraporttia ja siinä se... Laitetaan ketjuun vähän eloa myös videopuolelta:
https://www.youtube.com/channel/UC9NXuRt3vJ6KkKHsc42sOag
Tässä vähän highlight-pätkiä Mafian tältä ja viime kaudelta. Lisää tulee ku ehtii editoida.
Vastustajan koreja ei näissä pahemmin näy--- ;D

Nyt on tietty helppo skoutata, mutta olkoon. 8]
 
Viestejä
3
Vs: Eteläinen V divisioona

Mielenkiintoinen uusi tuttavuus tuo Dynamo2. Kavereilla vakava läheisyydenkaipuu, kun piti tulla jokanen nivel edellä kiinni ja jälkitilanteissa lyödä, läpsiä, töniä, uhkailla jnejne. Harmi, että tuomarit ei oikeen toimintaan puuttuneet. Minkäslaisia kokemuksia muilla on ko. fight clubista? Mukava ois kun tällä tasolla yritettäis edes pitää se hauskanpitokin edes jollain tasolla mukana...toki ihmiset saa kiksejä eri asioista :)
 

penkinlämmittäjä

Vs: Eteläinen V divisioona

Viime aikoina sekalaiset sattumat ja ennen kaikkea laiskuus ovat aiheuttaneet Yökoriksen otteluraporttien puutteen. Pyrin nyt paikkaamaan tätä foorumia kohdannutta tragediaa jälkikäteen ytimekkäillä referaateilla.

@ HKT Kisis 90 51:59
En ollut paikalla, kuulemma "työtapaturma". Normaalilla miehityksellä ja suorituksella voitto, vaan ei tällä kertaa.

vs ToPoLa Top Gun 91:89
Tiukka vääntö lohkon todennäköistä voittajaa vastaan kääntyi Yökoriksen eduksi osittain 3D-jengin apujen ansiosta (2 vko karenssit tarkastettu). Larun pojilla heitto upposi jäätävillä prosenteilla painostettunakin, joten joukkue on todellakin nimensä ansainnut.

vs Honka Green 54:57
Yökoris vei ensimmäisen neljänneksen 24-8, mutta kuten lopputuloksesta voi päätellä, alamäki alkoi siitä. Kapealla ja tavanomaista iäkkäämällä penkillä varustettuna Yökoriksen puhti ei riittänyt juoksemaan Hongan junnujen perässä... Etenkin kun annoimme vastustajalle luvan pelata 13:lla pelaajalla. Yksikin pelaaja lisää Yökoriksen penkillä olisi kääntänyt lopputuloksen. "Työtapaturma nro.2"

@ Hyvät Tuutit 35:49
Mitä tästä voi sanoa... Peli oli aivan hirveää katsottavaa alusta loppuun, ja jos allekirjoittaneelta kysytään, kyseisessä ottelutapahtumassa ainoastaan katsojat olivat tehtäviensä tasalla. En tahdo kenenkään ymmärtävän seuraavaa väärin ja pyrin olemaan niin subjektiivinen kuin pystyn, mutta: Kumpikin joukkue vaikutti unohtaneen mikä laji oli kyseessä, Yökoriksen pelityyli muistutti polttopalloa osoitteettomin syöttöineen, ja Tuutit pelasivat välillä melkoista tossulätkää jossa kyynärpäät korvasivat mailan. Tuomarilinja oli sitä mitä voi odottaa kun ajaa kauemmas kaupungista, mutta ei kuitenkaan pahimmasta päästä. Pöytä oli täysin hukassa... esim: viimeisen erän alussa oli jakso jonka aikana todelliset pisteet menivät 4-6, mutta tulostaululla 8-2. Lisäksi ottelun päättyessä taululla oli eri lukemat kuin basket.fi:ssä.
Kaiken tämän todettuani haluan kuitenkin myöntää, että ottelutapahtumien valossa voitto kuului Hyvinkäälle. Yökoriksen paikalle vaivautuneet päättivät säilyttää paikkansa ehjänä välttämällä pystypainia massaylivoimasta hyötynyttä kotijoukkuetta vastaan, mikä näytti ulospäin lähinnä pehmoilulta/nössöilyltä (toisaalta, kaikki palasivat kotiin yhtenä palasena). Heitto ei uponnut edes niistä harvoista paikoista, jotka saatiin luotua ,ja koska hyökkääjän virhettä ei ottelussa tunnettu, Tuutit jyräsivät koria kohti tuloksekkasti.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös