Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ihan tiukka peli jossa riittää jännättävää. Älä ny vielä luovuta!King James sanoi:Aikamoista jöötiä tämä Lakers-Bulls, nukkumaan vaan ->
hamahakkimies sanoi:Lapset ja idiootit, ei näin keskustella -- koripallosta tai mistään muustakaan.
KingHaywood sanoi:Totta kai keskustellaan.
KingHaywood sanoi:Totta kai keskustellaan. Keskustelupalstoilla vain on liikaa käynnissä sellainen tietty sihvoslaisuus. Halutaan ylläpitää seminaarimaista tunnelmaa. Väärillä tyyleillä voitetaan ja selittelyiden määrä on loputon.
KingHaywood sanoi:Viiden mestaruuden Kobea kyseenalaistetaan henkilöiden toimesta, jotka litkivät Pepsi Maxia eivätkä ole nähneet koriskenttää muuta kuin telkkarista.
KingHaywood sanoi:Itse inspiroiduin KingJamesin teksteistä viime keväänä ja niiden totaalisesta epäonnistumisesta. Myös Jamesin worshippaaminen on huikea ilmiö. Mutta se myös palvelee.
hamahakkimies sanoi:Topikin aiheeseen palatakseni:
[joku, joka ei ole surkean Saunalahden mokkulan varassa, saa täydentää]
Chicago näyttäisi johtavan Lakersia puoliajalla 56-49.
Ensimmäisellä puoliajalla kiinnitin huomiota siihen, kuinka Derrick Rose on muuttanut pelityyliään huomattavasti pelintekijämaisemmaksi. Hän otti viisi (5) heittoa, josta naruihin 4, kaksi kaaren takaa. Chicago ei myöskään juokse hyökkäystään enää niin D-Rose pohjaisesti kuin ennen, vaan pelaa palloa systemaattisesti postiin Noahille tai Boozerille. Toki kun tämänpäiväisen vastustajan korinalusjönssit ovat Troy Murphy ja Josh McRoberts, niin taktiikka toimii varmasti.
Lisäksi ekalla jaksolla Rip Hamilton oli eksyksissä, mutta toisessa erässä sitten sovitti itsensä mukavasti Bullsin joukkuehyökkäykseen luoden tilaa korin alle pallottaliikkumisellaan ja heittämisellaan.
Puolustuksen rotaatiot ovat vielä hiukan kesäterässä, varsinkin Laakereilla.
Pallon liike on hyvää Bullsin hyökkäyksessä, ja ihailtavan heikkoa Lakersilla.
Rose ilman pisteitä ekalla jaksolla, mutta hänen kentälle saapumisensa jälkeen toisella neljänneksellä Bulls heitti 11/12 kentältä.
Rip Hamiltonin lisäys on hyvä, kuten aiemmin totesin
Lakersin uudet naamat ovat tätä Goudelockia lukuunottamatta käytännössä. Väotän, että Goudelock tulee olemaan Losin ykköspelintekijä kauden edetessä.
Kobe pakotti ratkaisuja/teki liikaa menetyksiä/pelaa loukkaantuneena.
hamahakkimies sanoi:En tiedä, mitä tässä oikein palvellaan, mutta ainakin minun mielestäni on parempi vain vaieta trollit hiljaisiksi kuin alkaa huudella lisää bensaa liekkeihin.
hamahakkimies sanoi:En tiedä, mitä tässä oikein palvellaan, mutta ainakin minun mielestäni on parempi vain vaieta trollit hiljaisiksi kuin alkaa huudella lisää bensaa liekkeihin.