Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
:Seisova paikka sanoi:
rööriroope sanoi::
Vai ei ole kehittynyt? Jos olisi lähtenyt johonkin D-liigaan höntsäämään, niin sehän olisi ollut suuri taka-askel.
Koponen pelasi Hongassa pelintekijänä (point guard) ja siinä roolissa hän myös vakuutti NBA:n kesäleireillä Portland Trailblazerin edustajat. Tällä kaudella Suomen maajoukkueen luottomihen peliaika Bolognassa on jäänyt vähäiseksi eikä hän kaiken lisäksi edes pelaa omalla pelipaikallaan vaan heittävänä takamiehenä (shooting guard)
Pavicevicin mukaan Koponen on todennäköisesti tällä hetkellä huonompi pelintekijä kuin vuosi sitten. Syyttävä sormi osoittaa Bolognan penkin päähän.
- Minä tulen todellisesta koripallomaasta ja pystyn sanomaan, että Italiassa ei ole tällä hetkellä montaa hyvää valmentajaa. Anteeksi vain, mutta nykyinen Bolognan valmentaja (Matteo Boniciolli) ei osaa hommaansa. Hän ei osaa nähdä Petteriä pelintekijänä eikä ylipäätään uskalla luottaa nuoriin pelaajiin.
Boobie Gibson sanoi:Oisiko kyse enemmän tuosta sg:nä pelaamisesta.
Ei.Pavicevicin mukaan Koponen on todennäköisesti tällä hetkellä huonompi pelintekijä kuin vuosi sitten.
rööriroope sanoi:
Mielestäni tässä haisee Pavin omakehu taas kerran. Vaikea uskoa, että pitkänenä olisi parempi valmentaja kuin Serie A:ssa vuosia valmentanut valmentaja. Voin toki olla väärässä.Boobie Gibson sanoi:Jaa...
Voi tuo Pavin "Petsku huonompi pointti kuin viime vuonna"pitää paikkaansakkin. Koponen tietääkseni suurimman osan pelannut Boykinsin kannssa pelatessaan sg paikkaa
PS. Muotoilinpa edellisen viestini huonosti. Olen tietenkin tarkoittanut että Petteri saattaa olla huonompi pelintekijä, kuin viime vuonna sillä on pelannut niin paljon sg paikkaa
rööriroope sanoi:Mielestäni tässä haisee Pavin omakehu taas kerran. Vaikea uskoa, että pitkänenä olisi parempi valmentaja kuin Serie A:ssa vuosia valmentanut valmentaja. Voin toki olla väärässä.
Olisiko Koponen sitten saanut paremmin vastuuta NBA:ssa, jossa olisi joutunut istumaan vielä enemmän penkillä?
Eyes Wide Shut sanoi:Heinäkuun kesäliiga Las Vegasisssa - onko Petteri osallistumassa...?
S13M sanoi:Eiköhän Petteri kutsun saa. Jos ei niin on aika outoa.
Herbert sanoi:Kyllä varmaan kutsu liikenee, mutta haluaako Petteri mennä?
Jos Portland viestittää, että kasvu Italiassa saa jatkua, niin onko Petterillä kiinnostusta lähteä pelaamaan vai olisiko kesäloma parempi investointi?