Koripallo.com

Salon Vilpas 2024-2025

Viestejä
125
Jos sen vihaat vaihtaa esim inhoot menisi paremmin kuittina..

Pollard, hieno taistelija ja pelin jälkeen reilusti onnittelemassa. pidän tästä.
 
Viestejä
219
Ei voi enempää tulla myötähäpeän tunnetta kun vilppaan "fanit" laulaa, jos vihaat oranssia niin taputa. Ja ottelun kuuluttaja viä huutaa mikkiin että kaikki mukaan.
Heh, pampaksen kööri osasi äänehtiä ainoastaan Vilppaan vaparien aikana, muutoin eivät tienneet, mikä maa mikä valuutta.
 
Viestejä
2 265
Olipas kamalan hyvä peli tänään. Meinas lopussa tulla sulaminen, mutta erittäin tärkeä voitto plakkariin.

Pääsääntöisesti loistavaa joukkue tekemistä. Kuten @Soosi jo kirjoitti, niin Luukas pelaa todella hyvällä tasolla parhaillaan. Toivotaan, että saa lisää hyökkäystehoja myös. Vähän säikäytti kyllä, mutta onneksi ei tainnut käydä mitään, kun kentälle palasi.

Adamu pelaa myös hyvällä tasolla sekä pakki- että hyökkäyssuuntaan.
 
Viestejä
2 265
Tais todellakin eilinen voitto perustua hyvään puolustuspelaamiseen:



Ja siihen, että ajettiin kovaa korille, josta ansaittiin vapaaheittoja.
 
Viestejä
305
Mielenkiintoinen tulos, sen suhteen kun katsoo onnistuneiden kolmosten määrää. 3-10. No ei niitä pelejä näemmä aina kolmosilla voiteta, vaikka kaveri paukuttaa kaaren takaa 21 pinnaa enemmän.
 
Viestejä
3 465
Iso peli tänään. Voitolla kamppailtaisiin vielä kolmospaikasta jatkosarjassa. Tappiolla se taistelu on ohi.

Kataja kotonaan selkeä ennakkosuosikki, mutta yllättävän tiukoiksi on Vilppaan ja Katajan pelit viimeaikoina muodostunut.

Katajakin melkeimpä täydellä rosterilla liikenteessä tai ainakin paljon ehjempänä kun aikoihin.
 
Viestejä
1 755
Kolme pointtia kuten tasavallan presidentti tapaa asiansa esittää.
1. Miten tauko käytetty, ollaanko vihdoin kaikki samalla viivalla.
2. Osoittaako Koivisto että oli jatkosopparin arvoinen.
3. Näyttääkö Clark vihdoin vahvistukselta.
 
Viestejä
2 265
Kolme pointtia kuten tasavallan presidentti tapaa asiansa esittää.
1. Miten tauko käytetty, ollaanko vihdoin kaikki samalla viivalla.
2. Osoittaako Koivisto että oli jatkosopparin arvoinen.
3. Näyttääkö Clark vihdoin vahvistukselta.
1. Avantoralliin valmistautuessa. Viivajuoksussa lähtö tapahtuu ainakin samalta viivalta.
2. Tottakai, epäilemättä, toivottavasti, saas nährä.
3. Näytti jo viime pelissä. Kuinka hyvin on mielipidekysymys.
 
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös