Jutussa mainittu ketkä olleet vaihtoehtoina.![]()
Pelastuneen Seagullsin taustalle suomalaismiljonääri â toinen ostajaehdokas olisi vaihtanut seuran nimen saman tien
Korisliigan hallitseva mestari Seagulls löysi viime hetkellä uuden, täysin kotimaisen omistuspohjan. Yksi seurasta kiinnostunut olisi passittanut Seagulls-nimen historiaan.yle.fi
Koripallojumalille kiitos.Melkoinen luoti väistetty kun tuo jätekasa ei päässyt käsiksi Gullseihin. Liitto olisi varmaan muina miehinä suostunut, heillehän menee kaikki läpi jos vaan kauniisti kerrotaan asioita (niin tottahan ne silloin ovat).
Omistajapohja kuulostaa ns. legitiltä. Tuo it-miljonääri saattaisi olla Anssi Vanjoki, mutten vielä löisi nimestä vetoa.![]()
Pelastuneen Seagullsin taustalle suomalaismiljonääri â toinen ostajaehdokas olisi vaihtanut seuran nimen saman tien
Korisliigan hallitseva mestari Seagulls löysi viime hetkellä uuden, täysin kotimaisen omistuspohjan. Yksi seurasta kiinnostunut olisi passittanut Seagulls-nimen historiaan.yle.fi
Huh huh. Toki melkein uskoisin, että Kulvikit olisivat mieluummin vetäneet koko roskan nurin kuin antaneet sen Valavuorelle nimettäväksi "Gämblersiksi".Melkoinen luoti väistetty kun tuo jätekasa ei päässyt käsiksi Gullseihin. Liitto olisi varmaan muina miehinä suostunut, heillehän menee kaikki läpi jos vaan kauniisti kerrotaan asioita (niin tottahan ne silloin ovat).
Tätä minäkin veikkaan. Ko. perhehän on ollut myös liiton johdossa sekä pääkaupunkiseudun koriksen olosuhdeasioissa mukana isosti tähänkin asti.eikö vihjeisiin sopisi myös eräs Basware-taustainen perhe?
Joskohan sitten voisi elätellä toiveita että kisis jäisi taakse, ja siirtyisivät muualle, esim Urheaan, kunnes jos se yksi areena joskus sinne Pasilaan valmistuisi. Kisis menee remontoitavaksi muutenkin 2028. Senhän areenan rakentamisen käynnistyminen ei ole varmaa edes vielä, kun ymmärtääkseni kilpailu käynnissä vielä usean hankkeen kesken kyseiselle tontille.Tätä minäkin veikkaan. Ko. perhehän on ollut myös liiton johdossa sekä pääkaupunkiseudun koriksen olosuhdeasioissa mukana isosti tähänkin asti.
Olisin ollut valmis maksamaan ihan jonkunlaisen summan "Täynnä Gämblersiä" dokkarin näkemisestä. (Olettaen, että raha olisi mennyt dokumentin tekijälle, ei affi-kassaan.)Ei helvetti, nyt menetettiin loistava paikka hyvään dokumenttiin.
Someviestintä nostettu uudelle tasolle. Selänne eturivin penkeille tuomaan glamouria. Bronny James pariksi peliksi…Jumalauta. Helsinki Gämblers ja Valavuori olisi ollut sellainen sammio mistä ammentaa kontsaa ja vituiksi vedettyjä ideoita. Free Palander saatana.
Voisi olla Eräkangas kyllä. Peter Vesterbacka taitaa olla nykyään salibandyssä niin vahvasti ettei aika riitä korikselle?eikö vihjeisiin sopisi myös eräs Basware-taustainen perhe?
Jos olen oikein ymmärtänyt, jutussa mainittu Rantala oli aikoinaan töissä NordicBetillä, samassa firmassa, jonne Valavuori hankki provikalla asiakkaita ja sai osuuden näiden tappioista. Ymmärttäkseni Valavuoren saamat tuomiot ovat suurelta osin juuri noiden aikojen sähläyksistä. Rantalalla on todistetusti myös valmennusosaamista, oli Pyrinnössä Poikolan aikaan kakkosvalmentajana-Jumalauta. Helsinki Gämblers ja Valavuori olisi ollut sellainen sammio mistä ammentaa kontsaa ja vituiksi vedettyjä ideoita. Free Palander saatana.
AI juma, että tää ois ollu kyllä jytky!Jumalauta. Helsinki Gämblers ja Valavuori olisi ollut sellainen sammio mistä ammentaa kontsaa ja vituiksi vedettyjä ideoita. Free Palander saatana.