Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Before halftime, they shot 60.5 percent (23-for-38), had 13 assists to six turnovers, led by as much as 16 points and matched their season high for points to the game's midpoint for a 56-48 lead.
After halftime, the Wolves shot 31.3 percent (10-for-32), had a crippling 17 turnovers to just five assists, got outscored by 21 points and set a season low for third- and fourth-quarter scoring (26 points) and for any San Antonio foe.
Täytyy jaakko myöntää, että tuo ei todellakaan kuulostaisi tyhmältä saati huonolta idealta. Kaikki tietävät mitä Starbury pahimmillaan on, mutta miehen uran keskiarvot olivat kuitenkin 20/8a ennen NY:n viime kausien sekoilua. Marbury toisi Minnesotaan juuri sitä mitä kaivataan: luotettavaa pelinrakentelua ja myös henk.koht ratkaisukyvyn omaavan pointin. Ja KG:n kanssa pelaaminen voisi hieman helpottaa korvien välin ongelmia.She-Man sanoi:Mitäpä, jos Marbury saisi vielä yhden mahdollisuuden ja palaisi Garnettin aisapariksi?
She-Man sanoi:Minnesotalla on kaksi lupaavaa pelaajaa, Rashad McCants ja Eddie Griffin. Harmi vaan, että molemmat ovat olleet syntymästään saakka sekaisin. McCantsilla olisi edellytykset olla yksi liigan parhaista pisteidentekijöistä, mutta eipä ole alku hyvin sujunut. Griffin on väläytellet, mutta motivaatio ei taida olla kovin korkealla.
Seitsemännellä varausvuorolla Wolves voisi saada Brewerin. Hän toisi joukkueeseen rutkasti lisää intensiteettiä. Ehkä sitä tarttuisi muihinkin pelaajiin.
The_accessory_dude sanoi:Minnesota weivas Griffinin maaliskuussa... Olisi kyllä ollut hyvä pelaaja ilman alkoholi/tappelu/autokolari -settejänsä + tasaisemmat esitykset, joukkueessa ollessaan jengin paras blokkaaja.
McCants oli loukkaantuneena koko viime kauden, ei syytetä kaveria siitä. Tulokaskausi oli vain väläyttelyiden osalta hyvä, mutta motivaatiosta on kyllä ollut puhe (siis että sitä ei kaverilla ole), mutta potentiaalia juu... Toivottavasti sais jonkun kehityspyräyksen tässä kesän aikana.
Griffinille annettiin yksi mahdollisuus liikaa. Viime kauden jälkeen mies olisi pitänyt laittaa pihalle, sillä joku tyhmä olisi voinut miehen vielä ottaa(JailBlazers). Eddie olisi parhaimmillaan ollut avaussentteri ja hyökkäyspäässä uhkaa oli jopa kaaren taakse. Menetetty tapaus. Onneksi ei ole enää Minnyssä kuluttamassa penkkiä.The_accessory_dude sanoi:Minnesota weivas Griffinin maaliskuussa... Olisi kyllä ollut hyvä pelaaja ilman alkoholi/tappelu/autokolari -settejänsä + tasaisemmat esitykset, joukkueessa ollessaan jengin paras blokkaaja.